Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

záplavy

dňa 23.7.2008 o 9:45h. bol starostom obce vyhlásený 3. povodňový stupeň. V poobedných hodinách voda začala naberať na sile a strhla 3 lávky a 1 pontónový most, zničila telefónne vedenie, podmyla elektrické stĺpy, zničila obecnú kanalizáciu, poškodila obecný vodovod, strhla časť miestnej komunikácie a škody narobila aj na súkromnom majetku. Od obce bolo odrezaných cca 400obyvateľov.

V čase od 10:00h boli informovaný členovia DHZ Kružľov o 3.stupni. a možnom ohrození.

V čase 12:00 do večerných hodín asi 15 členov DHz začalo s pomocou obyvateľom s odpratávaním súkromného majetku, ktorý sa nachádzal v blízkosti potoka Solotvinec. Vo večerných hodinách. Od večerných do ranných hodín bola zriadená nočná služba na obecnom úrade. Od polnoci do 3 hodiny došlo k ďalšiemu odtrhnutiu miestnej komunikácie a k zaplaveniu rodinného domu odpadom z obecnej kanalizácie. Členovia Dhz zabezpečili cestu zátarasami, boli pootvárať príklopy na kanalizácií pri obecnej čističke aby došlo k rýchlejšiemu vytekaniu kanalizácie. Do rána 24.8.2008 ďalej monitorovali situáciu v obci.

Ráno 24.8.2008 obyvateľka odrezanej časti Kružlova upadla do kómy. Privolaná rýchla zdravotná služba za pomoci členov DHz sa k tejto pani nakoniec dostala. Medzi tým sme vybudovali drevenú lávku na jednom zo zničených mostov a zachraňovanú pani sa nám podarilo cez rozvodnenú rieku dostať do sanitky. Počas celého dňa sme čistili za pomoci lesnej techniky koryto rieky Solotvinec, riadili vojenskú techniku a auta, ktoré nám vozili kameň.

Dňa 25.8.2008 sme už len dohliadali a usmerňovali techniku, ktorá odstraňovala vzniknuté škody.

Dňa 26.8.2008 bol do obci privezený most a asi 8 členov DHz spolu s vojenskou technikou pripravili v toku panely na privezený most, ktorý sme 27.8.2008 počas dňa svojpomocne zmontovali a za pomoci žeriavov položili na pripravené panely a tým sa sprejazdnila cesta cez potok Solotvinec. 

súťaže v roku 2008

26. apríla na nočnej súťaže o najzdatnejší hasičský zbor v obci Zlaté kde sme obsadili 15.miesto

12.mája na obvodovej súťaži v Kružlove kde sme obsadili muži 5.miesto, dorast 2.miesto a ženy 1.miesto (a dievčatá tak postúpili na okresné kolo v Osikove)

29.júna na okresnej súťaži v Osikove kde naše dievčatá v kategórií ženy obsadili 2.miesto) a muži v hasičskej lige 4. miesto, a v preteku jednotlivca Tatiana Pituchová a Peter Šveda získali odznak 3. výkonostnej triedy v Hasičskom športe a Tatiana Pituchová aj druhý najlepší čas v kategórií ženy,

27.júla v na šarišskom pohári v obci Sveržov kde dievčatá obsadili 4.miesto,

- 28. septembra na 7. ročníku východoslovenskej hasičskej lige v obci Staré okr. Michalovce kde naše dievčatá obsadili výborné 9. miesto

- práca s deťmi

V mesiaci august sa na ihrisku pri príležitosti dňa deti konala ukážka vojenského vrtuľníka a taktiež ukážka našej hasičskej techniky.

V decembri sme s niekoľkými členmi pripravovali žiakov základnej školy na súťaž, ktorá sa uskutočnila 11. decembra v športovej hale. Na 5. ročníku halovej súťaži mladých hasičov naše dievčatá obsadili 4 a 6 miesto a chlapci 14 miesto.

Materiálno- technický stav

V roku 2008 sme zakúpili 2 športové prúdnice, 4 športové hadice typu C, športový kôš, 2 halogénové svietidla, 12V batéria do PS 12, monterkové bundy pre dievčatá a dorast. Ďalej p.Vojtaško navrhol nášivku a tričká pre kružlovských hasičov a z peňazí, ktoré boli zarobené na zábave sa zakúpilo 50 nášiviek na bundy, trička kvôli ich väčšej cene si kupovali členovia len do osobného vlastníctva. Na aute boli vymenené brzdové hadice, palivové hadice, bola vyčistená nádrž , nastavené palivové vstreky, vymenený olej, vymenené kolesa, opravená siréna a ďalšie drobné opravy. Prenosná striekačka PS – 12 je funkčná, počas roku bola namaľovaná, bol na nej nastavený predzápal, bola prečistená chladiaca sústava. PS -15 je momentálne nefunkčná došlo k odtrhnutiu zotrvačníka od kľuky, počas roku 2009 počítame stým, že ju pošle na prerobenie na PS – 19ex. Ďalej pán starosta pre DHz vybavil jeden 9 miestny RENOLT TRAFIC,